A terhesség nem egy betegség, nem egy szükséges rossz, amit meg kell élnünk, ez egy más, csodás állapot, aminek átélése csak nekünk, nőknek adatott meg. Ez egy teljesen természetes, csodákban gazdag, áldott 9 hónap. Ez idő alatt, ha a várandósság „normál mederben” zajlik, vagyis egészségesek vagyunk és minden problémamentes, akkor a test természetes visszajelzéseire odafigyelve nyugodtan mozoghatunk! Sőt, kell is mozogni!
A terhes torna nem csak enyhíti a fájdalmakat, hanem segít felkészülni a várandósságra, a szülésre, illetve a szülés utáni gyors regenerálódásra. A mozgás jótékony hatása a mamán kívül a magzaton is kimutatható, hiszen a testmozgás javítja az oxigénellátást.
Pozitív hatásai:
- a torna azokat az izmokat mozgatja meg, amelyekre a szülés alkalmával szükség lesz,
- elsajátíthatjuk a különböző légzéstechnikákat,
- kifejezetten a gerinc-, a medence-, és gátizomzatot, illetve az inak és ízületek stabilitását fokozza,
- a végtagok alapos átmozgatása megelőzi a vizesedést, az ödémát,
- csökkenti a trombózis és a terhességi csíkok kialakulását, fokozza a szervezet vérellátását, segíti a vérkeringést,
- megelőzhetjük az inkontinencia kialakulását,
- a torna a legjobb módja annak, hogy megőrizzük alakunkat és helyrehozzuk felborult lelkivilágunkat.
Sok olyan kismama van, aki a 9 hónap vége felé közeledve eszmél csak fel és veszi észre, hogy a felszedett súlyfelesleget nem lesz egyszerű leadni. Ekkor kezd csak el azon gondolkodni, hogyan szerzi majd vissza eredeti formáját. Ilyenkor, vagy a szülés után kétségbeesetten igyekeznek visszanyerni fiatalos alakjukat.
Ha el akarjuk kerülni a narancsbőr, a terhességi csíkok, a visszerek kialakulását, ha nem szeretnénk megereszkedett melleket, székrekedést, sérvet, hátfájást, elmozdult csigolyákat, depressziót, akkor tornázzunk.
A kismama torna speciálisan összeállított gyakorlatai a terhesség 12. betöltött hetétől végezhetőek egészen addig, amíg jól esnek a mozdulatok, akár a szülés napjáig is!
A kismamák felkészülnek testileg, lelkileg életük egyik legnagyobb és legszebb élményére, a szülésre, a babájukkal való találkozásra. Ideális esetben a szülést a kismama nem elszenvedi, hanem aktív részese gyermeke világra jöttének! A szülés egy aktív izommunka, amihez trenírozni kell a kitolásban munkát végző izmokat, és hozzá kell tenni azt a légzéstechnikát, amivel jelentősen megkönnyíthetjük a babánk dolgát, és csökkenthetjük a fájdalmainkat!
Ha a mama jól érzi magát a bőrében, akkor a baba is lubickol a pocakban!